Marcos Alonso Mendoza - španjolskiProfesionalni nogometaš koji igra na poziciji lijevo-leđa u engleskom klubu Chelsea iz Engleske Premier lige. U sastavu plavih igara pod trećim brojem. Igrač je unuk slavnog nogometaša 20. stoljeća Maritosa (punim imenom Marcos Alonso Imas). Prethodno je igrao u tako poznatim europskim klubovima kao što su Španjolski Real Madrid, engleski bolton, talijanski Fiorentina i engleski Sunderland. Rast igrača je 188 centimetara, težina - 81 kilograma.

marcos alonso

Biografija i početak karijere nogometaša

Marcos Alonso rođen je 28. prosinca 1990. u gradu Madridu u Španjolskoj. On je student madridskog "Reala", u omladinskom timu kojeg je govorio u razdoblju od 1999. do 2008. godine.

Profesionalna karijera započela je u klubu "Real Madrid"Madrid B "(također poznat kao Real Madrid Castilla) u 2008. Debitirao 22. veljače 2008. u domaćoj utakmici protiv kluba "Alcoron" (proveo je na terenu svih 90 minuta igranja). Kao dio rezervističkih igara do 2010. godine. Na terenu u prvom timu, "Galaktikos" pojavio se samo jednom u 2010, kada je zamijenio Gonzalo Higuain u utakmici protiv "Racing" u 90. minuti igre.

Dana 11. prosinca 2009. godine pozvan je Marcos Alonsoprvi "kremasti" tim na inicijativu glavnog trenera Manuel Pellegrinija za utakmicu protiv "Valencia" na stadionu Mestalla. Na kraju, 18-godišnji branitelj nije korišten tijekom utakmice.

Karijera u Boltonu

Dana 27. srpnja 2010, Marcos Alonso pridružioengleski klub Bolton Wanderers iz Premier lige, iznos prijenosa nije objavljen u medijima. Debirao je kao član Wanderera u Ligu kup u dvoboju protiv Southamptona 24. kolovoza (pobjeda 1: 0). Prvi nastup na terenu u Premier ligi bio je 1. siječnja 2011. na jarbolu s Liverpoolom u Anfieldu (1-2 poraza).

Njegov prvi cilj za trkače dizajniran 31. ožujka 2012. godinegodinu u sukobu s "Wolverhamptonom". Na kraju sezone Premier lige 2012/2013, branitelj Marcos Alonso proglašen je igračem godine u Boltonu, osvojivši 37% glasova navijača i navijača. Iskustvo igara u Engleskoj stvorilo je nogometni uspjeh u Marcosu. To često kažu sportski stručnjaci i treneri ostalih klubova. Ukupno, od 2010. do 2014. White je proveo 35 utakmica i postao autorom pet ciljeva.

Govori za "Fiorentinu", najam u Sunderlandu

U svibnju 2013. mediji su počeli distribuiratiinformacije koje će nogometni igrač Marcos Alonso uskoro pridružiti ljubičastom. Kao rezultat toga dogodio se dogovor, a Španjolac je potpisao trogodišnji ugovor s Fiorentinom.

marcos alonso nogometni igrač

30. prosinca 2013., nakon igračaGonz Poyet, glavni trener Engleskog "Sunderlanda", izjavio je medijima kako će Marcos Alonso uskoro krenuti u svoj klub na posudbu. Službeni prijenos izvršen je 1. siječnja 2014.

marcos alonso sunderland

Za "crne mačke" debitirao je 7. siječnja u kući(polufinale Liga kupa) protiv Manchester Uniteda (2: 1), nakon što je proveo 90 minuta na terenu. Španjolac je proglašen igračem utakmice. Općenito, za "Sunderland" je proveo 20 utakmica na svim mogućim natjecanjima.

Povratak u "Forentinu" postao je glavniigrač. 19. ožujka 2015. postigao je debi cilj "Viole" u utakmici Europa lige protiv "Roma" (3: 0 ukupni rezultat). Igrao je ovdje do 2016., sudjelovao je u 58 igara i osmislio 4 golova u svojoj statistici.

Marcos Alonso u "Chelsea"

30. kolovoza 2016. Španjolac se vratio u Englesku gdje je potpisao petogodišnji ugovor s londonskim "Chelsea". Cijena prijenosa Marcosa iznosila je 24 milijuna funti.

marcos alonso paxi

20. rujna debitirao je u utakmici protiv EFL kupa"Leicester City", proveo je na terenu svih 120 minuta igranja (4: 2 u korist plave). Četiri dana kasnije igrao je prvu utakmicu u Premier ligi - zamijenio nacionalnog brata Cesc Fabregasa u 55. minuti protiv Arsenala (0: 3 poraz).

Njegov prvi cilj za "umirovljenike" Marcos Alonsoizdana 5. studenog 2016., u pobjedničkoj utakmici nad Evertonom s rezultatom od 5: 0 na Stamford Bridgeu. U sezoni 2016./2017 postao je prvak Engleske. U vrijeme listopada 2017. proveo je 35 utakmica za klub i osvojio 8 golova.