Mnogi ljudi koji nisu posebnoprosvijetljeni u nogometu, misle da je penta-trik rijedak i iznenađujući fenomen. Da, doista, ne može se izdati mnogima. Međutim, povijest zna dovoljno slučajeva kada su igrači postigli pet sjajnih ciljeva u mreži protivničke mreže. Pa, najpoznatije one treba reći.

Najviše "svježih" zapisa

Nedavno, 23. rujna 2015., RobertLewandowski, igrač Bayern Munchena, oslobođen je kao zamjena u drugoj polovici. U to vrijeme, njemački klub je izgubio 1: 0 protivnika, "Wolfsburg". Međutim, Lewandowski je izašao i za manje od deset minuta postigao pet golova na protivnički vratima. Bio je to nevjerojatan susret, koji su se navijači dugo vremena sjećali igrača.

penta trik

Doslovno dva tjedna kasnije, postignuće "PoljskiTeški „kako je nazvan Robert ponavlja Sergio Aguero, igrač,” Manchester City „Treći listopada, postigao pet golova u nizu na vrata NK” Newcastle „To je također impresivna penta-trik. Nije poznato kakav će učinak na takve” aktivnih „igrača. sreća, stega, koncentracija, želja, motivacija, distrakcija rivali - masa opcija, a možda i svi zajedno, ali se može reći s povjerenjem. - pet golova postigao jedan igrač u rijetkost nije i to se može vidjeti u primjerima ..

Najsvjetlije snimke

Dakle, najbrži penta-trik u nogometupripada Robertu Lewandowskom. A što je s ostalim postignućima? Mnogo ih je. Bas Dost iz FC Heerenveena osmišljen, iako ne najbrži penta-trik, ali, barem, spektakularan. 5: 0 - i "Excelsior" poražen.

Jermain Defoe iz "Tottenham Hotspur" - autorprvi Penta trik u novom tisućljeću i, u kombinaciji, treće takvo postignuće u cijeloj povijesti Premier lige. Bilo je to 2009. godine, u utakmici protiv FC Wigan.

Dimitar Berbatov u 2010. protiv "Blackburn Roversa" osmislio je lijepu penta-trik, počevši od druge minute utakmice i završavši sa sedamdesetom. Tako je postao najbolji strijelac ove sezone.

najbrži penta trik

Miroslav Klose, igrač "Lazio", za 39 minuta utakmice osvojio je "Bologna" pet prekrasnih golova. Ovo je prvi takav događaj u zadnjih 27 godina, kao i treći penta-trik u povijesti Serie A.

Carlos Eduardo, igrač "Nice", postigao je momčad"Gingam" 5 dobrih kuglica - od 12 minuta do šezdeset četvrtine. Konačno, Luiz Adriano, u ulozi „Šahtar” protiv slabe i nepretenciozan BATE pet puta udario u vrata suparnika Bjelorusija.

Trikovi triju slavnih osoba

I napokon je vrijedno reći o postignućima trojiceigrači koji se smatraju najpopularnijim i najpoznatijim. Prvi je Cristiano Ronaldo. Na vratima FC Espanyol izvršio je pet golova, a jedan od njih ostvaren je iz kaznenog mjesta. Valja napomenuti da je ovo drugi takav trik Ronaldo. Iste godine, nešto ranije, već je izdao penta-trik "Granada". Ali "Espanyol" - protivnik je teži.

Sljedeća je Ramadel Falcao, koji je za 43 minute postigao 5 golova u mreži "Deportivo". 2012 je vrijeme kada je igrač užasavao cijelu nogometnu Europu.

najbrži penta trik u nogometu

I, naravno, Leo Messi i njegov fenomenalan petciljevi postignuti u cilju "Bayera" u Ligi prvaka - najprestižnijeg klupskog turnira. Nogometni igrač je vrlo elegantno "potpisan" nekoliko puta za redom na vratima protivnika. I bilo je uzbudljivo.

Pa, možete pogoditi da ispred nas ima još mnogo nevjerojatnih pentaka, jer nogomet je igra koja stalno iznenađuje. Ostaje samo pratiti utakmice!